AlergicznieBramki SMSPorady prawne
Sprawdź profil alergicznie.pl na facebooku

Powódź, pleśń, alergia

Powódź, pleśń, alergia

Niestety, woda i zniszczenia to jedno, ale musimy sobie zdawać sprawę z bardziej odległych skutków tego żywiołu jakimi będą z pewnością problemy zdrowotne na tych terenach. Nasilanie się objawów u osób już chorujących i powstawanie nowych u tych , którzy do tej pory byli zdrowi.

TA WODA niesie ze sobą wiele zagrożeń, nie tylko wówczas , gdy jest i zalewa domy, ale także dużo później. Z wielu niebezpieczeństw jakie ze sobą niesie, najgorsze chyba są grzyby pleśniowe, które jeśli już gdzieś się zagnieżdżą, to pozostają tam na długi czas, niekiedy na zawsze. To bardzo trudne, teraz, zrozumieć i rozstać się z przedmiotami, do których byliśmy przyzwyczajeni, których używaliśmy, a które zostały przez wodę zalane. Niestety, lepiej je wyrzucić, one już nigdy nie będą bezpieczne. Nawet, gdy wypierzemy je w wysokiej temperaturze, wygotujemy, wysuszymy. Tego zapachu pleśni i zarodników grzybów pleśniowych się niestety nie pozbędziemy.

ZARODNIKI GRZYBÓW PLEŚNIOWYCH (Pleśń) Zarodniki grzybów pleśniowych-popularnie zwane pleśnią, zmora wszystkich , którzy ucierpieli w wyniku powodzi. Ale nie tylko..... Nagłe ocieplenie, czy  wykonywanie czynności tj. korzystanie z bębnowej suszarki, prasowanie (zwłaszcza z nawilżeniem), rozwieszanie mokrego prania w bliskim sąsiedztwie źródła ciepła, sprzątanie w domu i w jego otoczeniu, grabienie liści, oranie, ścinanie trawy, zbieranie owoców, zabawa w piaskownicy, spacer po lesie, to momenty, w których mamy do czynienia z największą ilością zarodników grzybów pleśniowych. Po roztoczach kurzu domowego i pyłkach roślin należą one do najczęściej uczulających polskie dzieci. Nie tylko dzieci. Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej osób dorosłych uczulonych na pleśń, którzy jak sami twierdzą, nigdy nie byli alergikami.

A jednak teraz, w starszym wieku mają wyraźne objawy chorobowe w określonych porach roku ( jesień, wiosna), w określonych miejscach (park, pralnia, kuchnia, piwnica), po zjedzeniu określonych produktów żywnościowych (sery pleśniowe).

Autor: alergicznie.pl

następna strona artykułu