AlergicznieBramki SMSPorady prawne
Sprawdź profil alergicznie.pl na facebooku

Uczulenie na psy i koty

Uczulenie na psy i koty

Diagnoza: alergia na psy i koty

Jeśli badania jednoznacznie wykażą, że jesteśmy uczuleni na czworonogi, bezwzględnie powinniśmy zrezygnować z ich posiadania. Ta część leczenia niestety jest najtrudniejsza, zwłaszcza dla osób, które kochają zwierzęta. Pozostanie jednak z nimi pod jednym dachem może prowadzić do dalszego rozwoju alergii, a tym samym ostrej odmiany astmy i nieodwracalnych komplikacji. Jednym słowem: zagrożenia życia.

Niektóre osoby  nie decydują się na oddanie swojego zwierzaka. Jeśli tak, to koniecznie muszą dla niego wydzielić osobny pokój, albo zapewnić sobie komfort spania w pomieszczeniu, w którym zwierzak nie ma wstępu. Dodatkowo należy we wzmożony sposób dbać o higienę i czystość w mieszkaniu. Można także pomyśleć o adopcji zwierzęcia, które - jak niektóre gatunki psów i kotów - są tak genetycznie skrzyżowane, że posiadają wyjątkowo mało uczulających ludzi białek.

Odczulanie

Coraz częściej w różnych odmianach alergii lekarze decydują się na odczulanie. Jest to seria zabiegów, w trakcie których pacjentowi w warunkach ambulatorynych podawane są stopniowo zwiększane dawki alergenu, w celu uodpornienia jego organizmu na ten konkretny patogen. Niestety, w przypadku psów i kotów odczulanie nie przynosi jednoznaczych, pozytywnych rezultatów.

 

Autor:

poprzednia strona artykułu