AlergicznieBramki SMSPorady prawne
Sprawdź profil alergicznie.pl na facebooku

O mnie

Szanowni Państwo,

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych problematyką alergii. Cechy, która znacząco wyróżnia nas spośród wszystkich innych ludzi, gdyż sprawia, że nasze organizmy w specyficzny sposób reagują na zmieniające się warunki środowiska w którym żyjemy. Czasami jest nam bardzo trudno, czasami alergia ogranicza nasze wybory, mniej lub bardziej dezorganizuje nasze życie, uniemożliwia spełnienie marzeń, ale my wiemy, że musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby to nasze życie było jak najbardziej „normalne”. Nie możemy pozwolić na to, aby alergia je zdominowała, musimy sprawić, aby toczyło się własnym torem, bez wyrzeczeń i ograniczeń.

Wiemy, że schorzenie to jest nadal w wielu aspektach tajemnicze, nieprzewidywalne i może być niebezpieczne, ale wiemy też, że eliminacja szkodliwego alergenu uchroni nas przed uciążliwymi objawami.

Jak to zrobić?

Jak sobie radzić w sytuacji trudnej spowodowanej tą cechą?

Jak żyć z alergią?

Czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście!

Jestem alergikiem od urodzenia, wiele razy przeżywałam bardzo trudne chwile spowodowane chorobą, chwile które trwały latami, ale właściwe postępowanie, wiedza i wewnętrzna siła sprawiły, że przeżyłam ostatnie 20 lat bez jakiegokolwiek objawu alergii. Wiem więc, że można. Jeśli moje osobiste doświadczenia, zdobyta w trakcie 40 letniej pracy w charakterze terapeuty wiedza sprawią, że chociaż jeden alergik poczuje ulgę, uwierzy we własne siły, jeśli na buzi choćby jednego dziecka pojawi się uśmiech, to będę bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana faktem, że mogłam komuś pomóc.

Zapraszam do Świata Alergika.

Grażyna Maciejewska

Kim jestem….

Grażyna MaciejewskaGrażyna Maciejewska
Dr nauk o zdrowiu,
Mgr pedagogiki specjalnej / pedagogika lecznicza/

Były pracownik Wydziału Nauk o Zdrowiu
CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Wieloletni prezes ZG Polskiego Stowarzyszenia
Pomocy Dzieciom Chorym na Astmę i Alergię
Twórca i redaktor naczelny czasopisma ‘Dziecko alergiczne”.

464 Kawaler Orderu Uśmiechu, przyznanego przez dzieci.

Kontakt:
porady@alergicznie.pl
swiatalergika@interia.eu
Gabinet terapii alergologicznej doktormaciejewska@interia.eu